Jsem Luky. Fotograf Luky. Lukáš Řádek

Tak schválně – kolikrát jste četli, že fotograf rád vypráví příběhy a zachycuje emoce.
Vnímáte to ještě jako směrodatné?

Rád bych proto napsal něco skutečně o sobě, něco, co nikdo jiný paušálně napsat nemůže.

Emoce a příběhy ale rád zachytávám taky 😊 – protože fotografii se člověk nevěnuje jen proto, že by musel.

něco skutečně o mně "Lukáš Řádek je fotografický génius s neuvěřitelně pozitivním přístupem k životu, lidem i své práci..."
- Veronika Horká

Když přišla recenze začínající touto větou, poskočilo mi srdce. Ne kvůli "fotografickému géniu", ač fotky jsou, samozřejmě, co většinu napadne v souvislosti s fotografem jako první. Co však těší nejvíc mě, je zmíněný "pozitivní přístup k životu, lidem i práci". Sám jsem hledal způsob, jak se popsat – a tohle je přesně ono.

Nebojte, nejsem fanatický sluníčkář 🌞😁. Prostě se jen snažím mít pozitivní pohled na věc, vyhledávat řešení, spíše než zoufat nad situacemi a obecně lidem ukazovat tu světlejší stránku života – tu, kterou spousta lidí nevidí, má ji zastřenou problémy nebo ji ani vidět nechtějí. A k tomu dokáže fotografie skvěle pomoci – na svatbách, plesech, tanečních soutěžích, portrétech, kdekoli...

co to znamená pro Vás?
Již od prvního kontaktu chci navazovat přátelský, vstřícný a zároveň profesionální vztah. Příjemná komunikace je základ dobré spolupráce. A na svatbě se nás pravděpodobně budou ptát, jak dlouholetí kamarádi již jsme 😉.
Upřednostňuji flexibilitu a individuální domluvu ve prospěch výsledku spolupráce. Balíčky služeb jsou přežitek. Taky se v obchodně nesnažíte nacpat do o číslo větších nebo menších bot.
Nesnáším věci, které se dělají jenom proto, že "to tak dělají všichni". Vidíte někde hromadu fotografů fotící stejnou fotku, já pravděpodobně hledám zajímavější pohled na druhé straně.
Nebojím se momentů. Ostýchá se fotograf fotit daný moment? Já naopak nastraženě čekám s prstem na spoušti, protože ty nejkrásnější momenty a emoce se skrývají v "ostýchavých" situacích. Samozřejmě s úctou.
Jsem pro každou srandu i nápad. Stereotypy rozhodně nevyhledávám, věci dělám po svém a pokud máte nějaký nápad, nemusíte se ostýchat s ním přijít.
Kontakt Jsem milý, přátelský a většinou nekoušu.
Pošlete mi zprávu přímo