Školní fotograf

Na klasický způsob školního focení už dlouho sedá prach, pojďme to Vaše posunout do 21. století.

Focení bude zábava pro všechny zúčastněné a díky online výběru fotek si každý vybere dle své chuti a nebude odkázán na 1 kus dle výběru fotografa. Navíc také platba proběhne online.

Škole se tím ušetří spousta práce a studenti dostanou dosud (doslova) nevídané možnosti. To vše naprosto bezpečně a bez sdílení jakýchkoli osobních údajů.

Online výběr fotek Méně administrativy, více možností, všechno bezpečně.

Speciálně pro školní focení jsem vyvinul webovou aplikaci, díky které už studenti/rodiče nebudou odkázáni na jednu fotku od každé skupinky "malého" formátu dle výběru fotografa. Naopak si z pohodlí domova vytvoří vlastní výběr a sami si ho objednají.

Mohou si vybrat další fotky třeba pro babičku nebo přidat tu, která je víc "ujetá" a to ze všech variant fotek (včetně fotky celotřídní). To je naprosto klíčové u fotek s nápadem a vtipem, které žáci tak rádi fotí. Nebudou muset čekat jako na trní, zda fotograf vybral "tu správnou". Sami si vyberou nejlepší variantu – klidně každý jinou, více výtisků, v libovolné velikosti anebo taky žádnou – nejsou ničím vázáni.

Po odeslání výběru obdrží žáci/rodiče platební údaje a zaplatí na účet přímo mně (fotografovi). Jako škola tak poskytnete svým studentům moderní možnosti naprosto bez práce a oproti klasickému modelu ušetříte administrativu nejen s výběrem peněz.

Bezpečně a bez sdílení osobních údajů Ochrana osobních údajů a soukromí dle českého zákona i GDPR bez starostí.

Aplikaci vyvíjím ve spolupráci se školami a celý proces je postaven tak, aby školy nemusely poskytovat žádné osobní ani kontaktní informace studentů či rodičů a fotky byly zabezpečeny proti zneužití.

Zároveň důkladně naslouchám zpětné vazbě již během zakázky a jsem schopen celý proces pružně přizpůsobit Vašim potřebám.

Po focení škole poskytnu odkaz pro přístup k fotkám, přičemž každá třída má vlastní přistup i heslo. Při návštěvě odkazu je každému uživateli (student, rodič, učitel,...) automaticky vytvořen vlastní soukromý výběr.

Fotky jsou navíc chráněné proti stažení.

Při focení se budeme bavit Pro babičku do rámečku i pro srandu králíkům.

Jsem (původně) svatební fotograf, práci s lidmi (dětmi a puberťáky nevyjímaje) si naprosto užívám a u skupinových fotek jsem jako doma. A protože pozitivní nálada je nakažlivá, focené to na oplátku baví se mnou. Alespoň přibližně 99 % dětí a 86,6 % puberťáků.

Chápu potřebu reprezentativní fotky (pro babičku do rámečku a pro školu) a zároveň nutnost zachování uvolněné atmosféry a legrace na place – ztuhlých výrazů máme doma na fotkách už všichni hodně a další nejsou potřeba. 😉

A až dojde k výbuchu smíchu, či jinému zpestření, můžete se spolehnout, že ve výběru nebudou chybět.

Modelový průběh Plně funkční, vyzkoušený (školy s 1000+ žáky) a přizpůsobitelný Vašim potřebám.
 1. Domluvíme termín focení dle Vašich potřeb. V případě nutnosti včetně termínu náhradního.
 2. Na focení potřebuji poskytnout pouze prostor a žáky s učiteli.Případně pár lavic dle situace. Na místě si s potěšením vše zorganizuji sám.
 3. Třídu jsem schopen (při průměrné spolupráci žáků 🙂) nafotit za 7–15 minut podle množství skupinových fotek. Pro jistotu a plynulý průběh stačí intervaly 20 minut.
 4. Nejpozději v den focení mi předáte (fyzicky / elektronicky) seznam tříd.
 5. Studenti obdrží přístupové odkazy. Ode mě během focení, či od školy hromadným emailem, EdooKitem,...
  • Každá třída má vlastní přístup | lukasradek.cz/název-školy/název-třídy Zabezpečený heslem. Každému žákovi se vytvoří soukromý výběr.
  • Pro jednoduchost je také možné rozeslat společný rozcestník, kde si žák sám vybere svoji třídu.
 6. Po ukončení objednávek v domluveném termínu doručím výtisky do školy. Pro opozdilce pokračuje objednávání nadále. Fotky se pak doručují přímo na jejich adresu.
 7. Fotky jsou doručeny v obálkách pro jednotlivé třídy s přehledným seznamem, podle kterého se fotky snadno rozdají. Při rozdávání se tedy stačí řídit seznamem odškrtávat. Navíc bez starostí s výběrem peněz.
Udělejme to moderně! Dejme studentům možnosti, které by dnes měly být samozřejmé a Vám ulehčeme administrativu.
Udělejme to moderně! Dejme studentům možnosti, které by dnes měly být samozřejmé a Vám ulehčeme administrativu.