Jsem Luky. Fotograf Luky. Lukáš Řádek

Tak schválně, kolikrát jste četli, že fotograf rád vypráví příběhy a zachycuje emoce.
Vnímáte to ještě jako směrodatné?

Rád bych proto napsal něco skutečně o sobě, něco, co nikdo jiný paušálně napsat nemůže.

Emoce a příběhy ale rád zachytávám taky 😊 – protože fotografii se člověk nevěnuje jen proto, že by musel.

něco skutečně o mně "Lukáš Řádek je fotografický génius s neuvěřitelně pozitivním přístupem k životu, lidem i své práci..."
- Veronika Horká

Když přišla recenze začínající touto větou, poskočilo mi srdce. Ne kvůli "fotografickému géniu", ač fotky jsou, samozřejmě, co většinu napadne v souvislosti s fotografem jako první. Co však těší nejvíc mě, je zmíněný "pozitivní přístup k životu, lidem i práci". Sám jsem hledal způsob, jak se popsat – a tohle je přesně ono.

Nebojte, nejsem fanatický sluníčkář 🌞😁. Prostě se jen snažím mít pozitivní pohled na věc, vyhledávat řešení, spíše než zoufat nad situacemi a obecně lidem ukazovat tu světlejší stránku života – tu, kterou spousta lidí nevidí, má ji zastřenou problémy nebo ji ani vidět nechtějí. A k tomu dokáže fotografie skvěle pomoci – na svatbách, plesech, tanečních soutěžích, portrétech, kdekoli...

co to znamená pro Vás?
Již od prvního kontaktu chci navazovat přátelský, vstřícný a zároveň profesionální vztah. Příjemná komunikace je základ dobré spolupráce. A na svatbě se nás pravděpodobně budou ptát, jak dlouholetí kamarádi již jsme 😉.
Upřednostňuji flexibilitu a individuální domluvu ve prospěch výsledku spolupráce. Balíčky služeb jsou přežitek. Taky se v obchodně nesnažíte nacpat do o číslo větších nebo menších bot.
Nesnáším věci, které se dělají jenom proto, že "to tak dělají všichni". Vidíte-li někde hromadu fotografů fotící stejnou fotku, já pravděpodobně hledám zajímavější pohled na druhé straně.
Nebojím se momentů. Někdo se různých momentů ostýchá. Já naopak nastraženě čekám s prstem na spoušti, protože ty nejkrásnější momenty a emoce se skrývají právě v těch "ostýchavých" situacích. Samozřejmě s úctou.
Jsem pro každou srandu i nápad. Stereotypy rozhodně nevyhledávám, věci dělám po svém a pokud máte nějaký nápad, nemusíte se ostýchat s ním přijít.
Kontakt Jsem milý, přátelský a většinou nekoušu.
Pošlete mi zprávu přímo